Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Напиток кој помагa при болки од храна – за подобро варење

Напиток кој помагa при болки од храна – за подобро варење

gjumbirСе ренда ѓумбирот и се меша со една шолја јогурт.

Се става во блендер, се додава препечени и сомелени семки од кумин, малку морска сол и чаша ладна вода

Се мешаат сите состојки

Со овој напиток ќе си ги олесните, а со редовна примена и отстраните болките во желудникот предизвикани од храна и прејадување

Bojana Efremova – Skopje

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top