Home / бабини рецепти / Најдобар бабин крем за мазна и мека кожа од само 2 состојки

Најдобар бабин крем за мазна и мека кожа од само 2 состојки

Природно, лесно и докажано работи! Да ја ​​задржите вашата кожа мека и да изгледа свежо, треба само две состојки.

lice kremaРецепт за маска од белка од јајце и лимон по која вашата кожа ќе изгледа подобро од било кога, и ќе биде мека и нежна.

Изматете ги белките пенасто па додајте малку сок од лимон. Маската треба да биде доволно густа за да се нанаесе убаво на лицето. Препорачливо е лицето кратко да го испарите пред нанаедување за да се отворат порите, а со тоа обезбедува хранливите материи од маската да навлезат подлабоко во кожата.

Оставете 15-20 минути и исплакнете со млака вода. Не чекајте маската да се исуши, бидејќи потоа ќе биде многу потешко да се отстрани

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top