Free songs
Home / бабини рецепти / Лек од Света Гора против висок крвен притисок

Лек од Света Гора против висок крвен притисок

Лекот е многу едноставен и направен од лесно достапни намирници, но пак е мошне ефикасен и со докажани резултати. Пробајте!

Состојки:

med (2)1 супена лажица природен мед

1 лажица природен домашен јаболков оцет

2-3 поголеми лукчиња, толчени и измешани убаво во смесата.

Смесата треба неколку дена  да отстои. Секое утро се пие по една лажица.

Лукот нема мирис поради соединувањето со оцетот и медот.

Извор – nmd.mk

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss