Free songs
Home / аларм / Мажи никако не смеете да го пиете ОВОЈ витамин

Мажи никако не смеете да го пиете ОВОЈ витамин

Витаминот Е, ама само оној кој го пиете во таблети, ја зголемува можноста за рак на простата. Земате ли нормална доза на витаминот, од него нема да имате никаква полза, а ако земате поголеми дози, може да ви наштети.

vitmin_thumb_medium490_0

Таблетите на витаминот Е докажано го зголемуваат ризикот од рак на простата, покажа нова студија во Чикаго.

За овие истражувањата пишува Yahoo. Судијата ги следела мажите кои земале големи дози на витаминот.

До сега се сметало и препорачувало земање таблети на витаминот Е како превенција на оваа болест.

Витаминот Е го има во оревите, семките и растителните масла.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss