Home / бабини рецепти / Магичен рецепт за проширени вени од само две состојки

Магичен рецепт за проширени вени од само две состојки

Проблемите со проширените вени се почети кај жените отколку кај мажите.

veni lekОва оштетување настанува како резултат на долго стоеше или пак седење, недостаток на физичка активност, бременост или вишок килограми.

Следниот рецепт е многу корисен и е популарен низ повеќе генерации.

Состојки:

1 сапун
1 чаша овчо млеко

Начин на подготовка:

Најпрвин го мелете сапунот и го мешате со млекото, промешајте добро и оставете ја во фрижидерот. Мешавината со масирање ја нанесувате на болното место три пати дневно.

Друг начин е да направите облоги со поголема количина од смесата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top