Home / бабини рецепти / Лосион за отстранување флеки од лицето

Лосион за отстранување флеки од лицето

состојки:

magdanos55   1 дл сок од лимон
2 лажички магдонос
1,5 дл дестилирана вода
0,5 дл 70 отсто алкохол

подготовка:

Исецкајте го магдоносот, потоа се прелива со дестилирана вода и алкохол. Протресете ја теглата, затворете и оставете да отстои преку ноќ.

Следниот ден процедете ја течноста и додадете сок ​​од лимон. Применувајте го овој лосион за чистење на кожата во вечерните часови, или во утринските часови.

Се чува во темни шишиња во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top