Home / природен лек / Лек кој лекува над 50 болести- овој чај ве чисти од сите отрови

Лек кој лекува над 50 болести- овој чај ве чисти од сите отрови

Овој чај помага во спречување на опасни инфекции и тумори.

caj gjumbir-1-360x206голема лажица ѓумбир

голема лажица цимет

1/6 лажици куркума

500 милилитри вода

Измешајте ги сите состојки и прелијте ги со 500 милилитри вода. Измешајте ги добро и пијте од ова два пати на ден. Најдобро е наутро и навечер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top