Home / природен лек / Куркума околу очите – само 10 минути за вистинско чудо

Куркума околу очите – само 10 минути за вистинско чудо

Куркумата има посебно место во индиската кујна поради својата златна боја и изненадувачкиот вкус, но тоа што го прави посебно е неговата неверојатна лековитост.

kurkuma ociЗдравствените предности со конзумирање на куркумата:

– го подобрува расположението

– го контролира дијабетисот

– детоксикација на црн дроб

– го одржува срцето здраво

– ги лекува раните

– спречува рак

– ја прави кожата мека и убава

Рецепт

Се што треба да направите е да промешате куркума со изрендан лимон , сок од домат и малку ставете брашно. Од смесата нанесете на темните кругови околу очите и оставете да отстои 10 минути. Оваа смеса е една од најдобрите природни лекови за лекување на подочнајците.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top