Home / бабини рецепти / Индиски лек стар 5000 години: Прочистете го телото од отрови

Индиски лек стар 5000 години: Прочистете го телото од отрови

Организмот има само два начина да се ослободи од отровите, едниот е преку дебелото црево, а  вториот е преку плунковните жлезди.

maslo 111Пред 5000 години во древните Индиски записи е откриен метод на мешање билно масло во устата. Овој рецепт многу пати се докажал како одличен.

За да го создадете маслото потребно е ледено цедено маслиново, сусамово и сончогледово масло, а треба да се меша во устата 15-20 минути, потоа да се оплакне устата со чај или вода.

Мешањето треба да се практикува наутро, на празен стомак, и три пати дневно пред јадење. Во текот на мешањето на маслото, од устата треба да потече крв, со која телото ќе се ослободи од токсични и отровни материи.

Доколку го практикувате ова, после мешањето задолжително треба да го плукнете маслото.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top