Home / природен лек / Ви мирисаат нозете? Со овие домашни лекови нема никогаш повеќе

Ви мирисаат нозете? Со овие домашни лекови нема никогаш повеќе

Непријатниот мирис на стапалата секогаш предизвикува непријатност. Не само за вас, туку и за оние кои се наоѓаат во ваше друштво. Но, непријатниот мирис може да спречи со миризливи и удобни купки кои лесно се подготвуваат. И што е најдобро им годат на вашите стапала.

28072014212737_deca stapalaКупка од рузмарин и жалфија

Потребно ви е:

– лажичка сув рузмарин и половина лажичка сува жалфија

Подготовка:

Во сад ставете жешка вода во која ќе ги додадете билките. Оставете малку да се разлади и потопете ги стапалата два пати на ден по половина час.

Купка од лимон и сода бикарбона

Потребно ви е:

– една четвртина шолја сода бикарбона, осум шолји вода, сок од еден лимон

Подготовка:

Сите состојки измешајте ги со млака вода и потопете ги стапалата 15-20 минути.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top