Home / бабини рецепти / Имате болки во рацете и нозете? Пробајте го ова!

Имате болки во рацете и нозете? Пробајте го ова!

Болките во рацете и нозете се секојдневие на многумина, посебно повозрасни лица.

noze otokСе што треба да направите е следново:

Земете едно мала кафена лажичка камфор, смелен и истолчен, и исто толку смелен бибер, па промешајте ги во чаша чист алкохол кој ќе го купите од аптека. Оставете да отстои еден час.

Потоа, додајте малку масло, околу половина филџан за кафе, и убаво размешајте.Нанесете со триење на сите места каде што чувствувате болка.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top