Home / бабини рецепти / Еве како да се отарасите од брадавици од кожата со помош на само 1 состојка

Еве како да се отарасите од брадавици од кожата со помош на само 1 состојка

Иако се безопасни, повеќето од нас сакаат да ги отстранат бидејќи се појавуваат на непријатни места, особено на вратот.

bradaviciСè што ви е потребно за да ги отстраните без крварење и без лузни е само една состојка,

– јаболков оцет

Нанесете од јаболковиот оцет на газа или фластер за подобро да го фиксирате доколку брадавицата е на незгодно место и оставете да делува

– фластерот се менува секој ден и за најмалку пет дена брадавицата треба да падне самата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top