Home / бабини рецепти / Домашна напивка против настинка!

Домашна напивка против настинка!

Оваа напивка е замена за популарните прашоци за растворање, а може да ја направите сами без воопшто да одите во аптека. Како што се тврди, оваа напивка е исто толку ефикасна како и оние кои ги купувате.

morska solЕве што треба да направите:

Во 1,5 литри зовриена и оладена вода до собна температура додајте една супена лажица крупна сол, сок од еден лимон и 1 грам аскорбинска киселина. Витамин Ц во прав во себе содржи аскорбинска киселина. По желба може да додадете лажица мед. Добро измешајте и испијте го овој раствор во рок од 1,5 часа. По потреба повторете уште еднаш.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top