Home / бабини рецепти / ДОМАШЕН ЧУДОТВОРЕН ЛЕК: Подмладува и го поттикнува потемнувањето на белата коса!

ДОМАШЕН ЧУДОТВОРЕН ЛЕК: Подмладува и го поттикнува потемнувањето на белата коса!

Пробајте и ќе се уверите сами!

Најпрво , според кажувањата на оние кои го пробале, ќе Ви се подобри видот, од диоптер минус 4 подобрување до минус 2 диоптер.

Ќе забележите неверојатна позитивна промена на кожата и на целото тело, таа ќе стане нежна и како,, плишана“.

domasen lekА најчудотворното дејство е тоа што, косата која почнала да побелува или е потполно побелена- почнува да станува погуста и почнува да расте потемна коса.

Неопходни продукти:

200 грама ленено масло;

4 лимона;

3 мали главчиња лук ;

1 кг мед.

Начин на приготвување: Измелете ги исчистените лукчиња, двата лимона без кора и двата лимона со кора. Измешајте со маслото и медот. Смесата од сите продукти, префрлете ја во стаклен сад со капак и ставете ја во фрижидер.

Начин на употреба: Земајте по една супена лажица(дрвена)- половина час пред да земете храна. Пожелно е три пати на ден, но задолжително барем една лажица на ден.

Испитано-докажано!

Infomax.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top