Home / бабини рецепти / Дома направен лек за исфрлање слуз од белите дробови

Дома направен лек за исфрлање слуз од белите дробови

Потребно ви е по 1 лажица жалфија, ленено семе, бел слез и 1 лимон исечкан

sirup-shlajmПомешајте се. Во тенџере ставете 250 г шеќер и исто толку вода и оставете да зоврие се додека шеќерот не се растопи. Додадете ги останатите состојки и 15 минути варете на тивко. Потоа се процедува.

Треба да се пие по една супена лажица трипати дневно. Течноста се чува во фрижидер

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top