Free songs
Home / природен лек / Чудо во чаша: Ја лечи настинката и ја враќа енергијата

Чудо во чаша: Ја лечи настинката и ја враќа енергијата

Овој напиток ќе ви ја врати енергијата додека да трепнете.

Составот на овој напиток е богат, а подготовката лесна. Неговата можеби најголема тајна е ѓумбирот кој што го забрзува опоравувањето од настинка и грип, и ги отстранува болките во мускулите предизвикани од вежбање.

Потребни состојки:

pijalok za energija● 200мл бадемово млеко
● ½ банана
● ½ круша
● 200мл јогурт
● 1 лажица рендан свеж ѓумбир
● 1 лажица екстракт од ванила

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендери блендирајте една минута.

Tocka.com.mk

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss