Home / природен лек / Чудо напиток: Ја лечи настинката и ја враќа енергијата

Чудо напиток: Ја лечи настинката и ја враќа енергијата

Овој напиток ќе ви ја врати енергијата додека да трепнете.

Составот на овој напиток е богат, а подготовката лесна. Неговата можеби најголема тајна е ѓумбирот кој што го забрзува опоравувањето од настинка и грип, и ги отстранува болките во мускулите предизвикани од вежбање.

Потребни состојки:

pijalok za energija● 200мл бадемово млеко
● ½ банана
● ½ круша
● 200мл јогурт
● 1 лажица рендан свеж ѓумбир
● 1 лажица екстракт од ванила

Подготовка:

Сите состојки ставете ги во блендери блендирајте една минута.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top