Home / бабини рецепти / Чај против пролив

Чај против пролив

6 лажици иситнет лист од  капина

list-wine-kapini-vino-01– прелијте со 1 литар врела вода,

– оставетe  да отстои поклопено 2 часа,

– процедете и пијте 3 пати на ден по 1 шолја.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top