Home / Ваши лекови - читатели препорачуваат / Чај против импотенција

Чај против импотенција

impotencija

Подготовка и употреба:

Се мешаат:

40 гр лист од жалфија,

30 гр. семе од црн слез,

50 гр. лист од орев и

40 гр. лист од маточина.

Две супени лажици од чајната смеса се варaт 2-3 минути во сад со 500 мл вода и откако ќе се олади, чајот се процедува и пие.

 

Александра.Г

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top