Home / алтернативна медицина / 4 Лажички дневно и ракот сам се повлекува!

4 Лажички дневно и ракот сам се повлекува!

 

Оваа уникатна рецепта е измислена од онколог, познатиот Др Мермерски која успешно ја применувал против најтешките болести на денешницата.

mremerskiСпоред луѓето кои ја користеле велат дека навистина нејиното дејство врз целиот организам било неверојатно.

Ги прочистува крвните садови, го лекува срцето, го подобрува имунитетот, ги чисти бубрезите, системот за излачување, го подобрува работењето на мозокот и памтењето, а наводно помага и кај сите видови рак.

Се користи и за зајакнување на имуниот систем и ревитализација на организмот после операција.

 

„Овој лек ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанци, протеини, јаглени хидрати, и билни масти. Затоа и ја подобрува работата на сите внатрешни органи и жлезди, кои го одржуваат телото здраво, а доведува и до излекување од рак целосн“, истакнал докторот.

garlic_lemon_honey-434x2901-300x200

Потребни намирници:

15  лимони,

12 глави лук,

1 кг мед,

400 гр пченица

400 гр ореви

Подготвка

400 грама пченица да се стави во стаклена (превриена) тегла и се прелива со вода. По 10-12 часа пченицата се цеди преку чиста крпа, а зрната убаво се мијат.

По 24 часа пченицата треба да има пченични никулци (клици) со должина од 1-2 милиметри.

limun i lukПченичните никулци најпрво се мелат во машина за кафе заедно со ореви и лук. Се мелат лимоните заедно со кората, и сето заедно се меша во емајлиран сад.

Постепено се додава мед и треба да се меша се додека не се направи хомогена маса.

Напитокот се враќа во теглата во која ја чувавте пченицата и се става во фрижидер.

По три дена лекот е подготвен за пиење.

luk vo teglaДозирање

Оваа храна се зема 30 минути пред појадок, ручек, вечера и пред спиење.

Во случаите на рак се зема на секои два часа.

Рецептот наводно влијае на здравјето го подмладува телото и ги содржи сите неопходни витамини, минерални соли, биоактивни супстанции, јаглехидрати, протеини и растителни масти, а ја подобрува и работата на сите внатрешни органи и жлезди.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top