Free songs
Home / алтернативна медицина / Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

Ви се затна носот а немате капки? – одзатнете го за три секунди

Со температурите во минус во зимата, многу често знае носот да ни се затне.

Дури и да немате капки при рака, има начин како да го одзатнете вашиот нос.

Со врвот на јазикот допрете го непцето. Потоа со два прста притиснете го местото меѓу веѓите 20 секунди. Звучи глупаво, но верувајте делотворно е.

Затнете го носот со рака, наведнете ја главата и останете така долго колку што можете. Потоа издишете.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss