Free songs
Home / Болести и лечење / Првите симптоми на заболување од рак се појавуваат на дланките

Првите симптоми на заболување од рак се појавуваат на дланките

Еден од првите веројатни симптоми на заболување од рак се појавува по дланките, тврдат англиските експерти по медицина.

raceАко признаците се забележат на време, болеста би можела успешно да биде победена.

Лекарите тврдат дека, дека рацете на луѓето со малигни заболувања се груби и по нив често има отоци и здебелување.

Разликите можат да се забележат, но не паѓаат во очи.

“Нужно е да ги сватиме сериозно овие знаци, затоа што токму тие укажуваат на некаква промена во нашиот организам”, советуваат експертите.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss