Free songs
Home / природен лек / Природен лек за сите врсти алергија

Природен лек за сите врсти алергија

За оние кои се склони кон алергии, особено за малите деца,  Михаил Богомолов, диететичар, го препорачува следниот рецепт:

alergijaЗемете 2 чаши козјо млеко.

Додадете една чаша вода, претходно зовриена па изладена на собна температура,

додадете една четвртина чаша свежо исцеден сок од тиква. Се промешува. Пијте по половина чаша 3-4 пати на ден, загреано на околу 35 степени Целзиусови, половина час пред оброк. Курсот е 1 месец.

Д-р Богомолов вели:

-Козјо млеко се користи поради тоа што не содржи протеини кои инаку предизвикуваат алергија кај голем број на луѓе. корисно е за чистење на црниот дроб и жолчната кеса. Тиквата пак е диетолошки  агент за многу болести.

Share Button

One comment

  1. Kako se pravi sok od tikva?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss