Free songs
Home / природен лек / Ореов чај кој лекува анемија!

Ореов чај кој лекува анемија!

Чајот се подготвува многу брзо и од лесно достапни состојки, а потребно е да пиете по една чаша дневно пред ручек.

Кога организмот се бори со недостаток на железо, најдобро е да започнете со здрава исхрана и природни лекови.

caj orevАко сте исцрпени, бледи, бргу се уморувате, лесно останувате без воздух и чувствувате омалаксаност, треба да го проверите нивото на железо во крвта, бидејќи е можно да патите од анемија.

Анемијата е честа болест кај децата и жените, особено оние кои се во репродуктивна возраст. Се лекува под надзор од лекар, но природните лекови само ќе го забрзаат процесот на оздравување. Затоа подгответе го овој лековит чај од ореви.

Потребни ви се 20 грама свежи листови од орев и еден литар вода.

Во вода варете ги листовите од ореви околу 15 минути, а потоа исцедете. Секој ден пијте по една чаша пред ручек и набрзо ќе ги забележите резултатите, не само на лабараториските наоди, но и генерално ќе се чувствувате подобро.

Boza.mk

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss