Free songs
Home / природен лек / Ореов чај кој лекува анемија!

Ореов чај кој лекува анемија!

Чајот се подготвува многу брзо и од лесно достапни состојки, а потребно е да пиете по една чаша дневно пред ручек.

Кога организмот се бори со недостаток на железо, најдобро е да започнете со здрава исхрана и природни лекови.

caj orevАко сте исцрпени, бледи, бргу се уморувате, лесно останувате без воздух и чувствувате омалаксаност, треба да го проверите нивото на железо во крвта, бидејќи е можно да патите од анемија.

Анемијата е честа болест кај децата и жените, особено оние кои се во репродуктивна возраст. Се лекува под надзор од лекар, но природните лекови само ќе го забрзаат процесот на оздравување. Затоа подгответе го овој лековит чај од ореви.

Потребни ви се 20 грама свежи листови од орев и еден литар вода.

Во вода варете ги листовите од ореви околу 15 минути, а потоа исцедете. Секој ден пијте по една чаша пред ручек и набрзо ќе ги забележите резултатите, не само на лабараториските наоди, но и генерално ќе се чувствувате подобро.

Boza.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top