Free songs
Home / бабини рецепти / Домашна маст против болни зглобови: Помага веднаш по првото нанесување!

Домашна маст против болни зглобови: Помага веднаш по првото нанесување!

За подготовка на маста ќе ви биде потребно: мед, сенф (најдобро да биде лут), сол и сода. Од сите состојќи по 1 супена лажица. Се добро промешајте до добивање на хомогена смеса. Ставете го во празна кутија од крема или некоја друга чиста амбалажа. Тоа е вашата спасителна маст.

bolka-vo-vratotПримена: Болното место добро намачкајте го со оваа маст и направете облога, односно ставете најлонска кеса и заврзете со нешто топло, најдобро е со волнен шал. Така држете 1,5 – 2 часа. Процедурата е најдобро да ја направите пред спиење, за по отстранувањето на облогите, болното место да остане во мирна положба. Наутро измијте го местото.

Не ограничувајте се со еден третман, повторете го 4-5 дена по ред. Ефектот ќе го почувствувате веќе по првото нанесување. После повторувајте го процесот само по потреба. Маста е доволна за неколку дена. Чувајте ја во фрижидер.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top