Free songs
Home / бабини рецепти (page 9)

Category Archives: бабини рецепти

Feed Subscription

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

МЕД И ЧУВАР КУЌА: Против цисти на јајниците

Состојки: Мед 1 килограм Чувар куќа 500 грама Листовите од чувар куќа е потребно да ги сомелете и исцедите во еден сад и добиете сок. Потоа го додавате сокот во мед и мешате додека се соединат смесите. Така направениот мед ...

Read More »

ВИ „ИГРА“ ЛИ ОКОТО ПОНЕКОГАШ? ЕВЕ ШТО ТОА ЗНАЧИ!

ВИ „ИГРА“ ЛИ ОКОТО ПОНЕКОГАШ? ЕВЕ ШТО ТОА ЗНАЧИ!

Сигурно некогаш ви се случило да ви „заигра“ окото. Треперење на окото, тикови и грчење на очниот капак можат да траат кратко, но и со недели… Њујоршкиот лекар Џоел С. Шуман за „Tech Insider“ објаснува дека причината за треперење на ...

Read More »

БАБИН ЧУДОТВОРЕН ЛЕК: Подмладува и го поттикнува потемнувањето на белата коса!

БАБИН ЧУДОТВОРЕН ЛЕК: Подмладува и го поттикнува потемнувањето на белата коса!

Пробајте и ќе се уверите сами! Најпрво , според кажувањата на оние кои го пробале, ќе Ви се подобри видот, од диоптер минус 4 подобрување до минус 2 диоптер. Ќе забележите неверојатна позитивна промена на кожата и на целото тело, ...

Read More »

Брадавици – Еве како да се ослободите од нив

Брадавици – Еве како да се ослободите од нив

Многумина од нас имаат или имале проблеми со брадавиците. Освен тоа што изгледаат многу грозно, ни сметаат во секојдневните активности, па посакуваме да се ослободиме од нив што побрзо.Еве неколку старински лекови кои се користат за отстранување на брадавиците 1. ...

Read More »

Бабин лек за Анемија

Бабин лек за Анемија

Анемијата е почеток на многу здравствени тешкотии. Доколку имате мака со тоа, од овој рецепт ќе дојдете до исклучителни резултати. Народната медицина бележи повеќе рецепти за поправање нна крвната слика, односно зголемување на хемоглобините во крвта. Овој лековит еликсир е ...

Read More »

За изгореници – млеко, компир, бел оцет, јагоди ….

За изгореници –  млеко, компир, бел оцет, јагоди ….

На плажа многу лесно може да го изгуби чувството за време, па да заборавиме да се намачкаме со нов слој заштитен крем за сончање или навреме да се скриеме под сенка од јаките сончеви зраци. За среќа, помошта за изгореници ...

Read More »

Домашни лекови против болки во нозе

Домашни лекови против болки во нозе

Од сите делови на телото редовно ги занемаруваме нозете. Болките во стапалата се еден од најважните општи проблеми на луѓето. Оваа болка се јавува од прекумерно одење, неудобни чевли, враснати ножни нокти или поради предолго стоење. Еве неколку домашни лекови ...

Read More »

Бабин лек за чистење на флеки од лицето – од сонце или повреди..

Бабин лек за чистење на флеки од лицето – од сонце или повреди..

Состојки потребни: 1 дл сок од лимон, 2 лажички магдонос, 1,5 дл дестилирана вода и 0,5 дл од 70 проценти алкохол. Подготовка магдоносот се сецка и го поливате со дестилирана вода и алкохол. Растресете ја теглата, затворете го и нека ...

Read More »

Бабин лек против ешерихија коли

Бабин лек против ешерихија коли

За подготовка на лекот ќе ви бидат потребни 30 семки од лубеница и еден литар вода. Ставете ги семките и водата во тенџере. Течноста треба да врие дестина минути. Откако ќе се олади се процедува, па течноста се префрла во ...

Read More »

Омекнете ја кожата на рацете за 1 минута!

Омекнете ја кожата на рацете за 1 минута!

Доколку и вие, како и поголемиот број на домаќинки заради обавување на домашните работи и честа употреба на хемикалии за чистење имате многу суви раце советот кој ќе го споделиме со вас ќе ви биде многу корисен. Се што ќе ...

Read More »
Scroll To Top