Free songs
Home / бабини рецепти / Бразилски лек против настинка

Бразилски лек против настинка

Изрендајте половина јаболко и половина кромид, па додајте лажица мед.

Kako-da-ja-izbegnete-nastinkata-na-krajot-od-letoto-300x200Ова е популарно средство против настинка во Бразил. Кромидот со јаболкото и со медот го јакне имунитетот.

*За имунитет

Земете 4 чаши кефир и 150 грама варена и пасирана тиква. Сето тоа добро измешајте го, па додајте лажичка природен мед. Ќе добиете одличен напиток, кој извонредно дејствува на органите за варење и го јакне имунитетот на целиот организам.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss