Free songs
Home / бабини рецепти / Бабини лекови кои брзо делуваат при изгореници од сонце

Бабини лекови кои брзо делуваат при изгореници од сонце

Полномасниот јогурт има способност да ги намалува кожните воспаленија.

povrede-sportista-kod-opekotine-od-sunca-300x225Горењето може да биде смирено со крпа натопена со млеко, која се остава врз заболеното место во текот на 20 минути.

Една лажица сода бикарбона се раствора во вода. Се става како облоги на заболеното место.

Се откинува еден лист од растението алое вера на половина. На кожата ја нанесувате течноста која истекува од преполовениот лист.

Медот е одличен природен лек за разни оштетувања на кожата. При горење намачкајте го изгорениот дел со тенок слој мед и воспалението наскоро си заминува.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss