Free songs
Home / 2014 (page 4)

Yearly Archives: 2014

Овој човек ја одбил хемотерапијата и се излечил со помош на овој едноставен рецепт

Овој човек ја одбил хемотерапијата и се излечил со помош на овој едноставен рецепт

Кога лекарите на Стаматису Мораитис , грчкиот воен ветеран во 1976 година му дијагностицирале рак на белите дробови, тој се помирил со тоа дека ќе умре. Девет различни лекари му рекле како му останале шест месеци живот и дека веднаш треба ...

Read More »

Овој лек ќе ја промени историјата – но, колку чини?

Овој лек ќе ја промени историјата – но, колку чини?

На пазарот на медицински средства во Германија од неодамна во продажба е пуштен најскапиот лек во историјата на човештвото. Станува збор за медикаментот ”Glybera”, кој е дел од генетската терапија во случај на недостаток на липопротеинска липаза, навистина ретка наследна ...

Read More »

Домашно масло кое ги отстранува болките во грбот и зглобовите: стара руска метода на лечење!

Домашно масло кое ги отстранува болките во грбот и зглобовите: стара руска метода на лечење!

Немојте постојано да пиете аналгетици – подгответе домашен мелем кој ги отстранува болките и тегобите Алтернативната медицина има решение за речиси сите здравствени проблеми па така и за болките во грбот и зглобовите кои спаѓаат во најчестата болка на денешницата ...

Read More »

Лечење на рак со сода бикарбона – доктор Симончини

Лечење на рак со сода бикарбона – доктор Симончини

Ќе ви опишеме неколку терапии за лечење од рак, со сода бикарбона, начин кој им помогнал на стотина луѓе. Важно е да сфатите дека ракот е сериозна болест и дека ваквата терапија мора да се извршува по стручен надзор на ...

Read More »

Печурки како лек

Печурки како лек

Традиционалната кинеска медицина и алернативната медицина на индијанците во Јужна Америка распознаваат голем број видови печурки, кои со векови се применуваат во т.н. микотерапија (терапија која базира врз дејството на печурките и од нив добиените екстракти, н.з.). Маитаке, Пом-Пом, Шитаке ...

Read More »

Еликсир на младоста: Рецепт за стар кинески лек

Еликсир на младоста: Рецепт за стар кинески лек

Во 1971 година експедицијата на УНЕСКО во еден тибетски манастир пронашла рецепт од старокинески хомеопатски лек. Рецептот е преведен од таблица глина и е објавен на многу светски јазици. Се претпоставува дека лекот за прв пат е направен две илјади години пред ...

Read More »

Со рузмарин против Aлцхајмер и лоша меморија

Со рузмарин против Aлцхајмер и лоша меморија

Италијанските научници неодамна дојдоа до интересни резултати во врска со рузмаринот. Тој делува одлично кај луѓето со Aлцхајмерова болест и влијае врз подобрување на меморијата. Рузмаринот е билка која има долга традиција на користење и ова ги навело италијанските научници ...

Read More »

Епидемија на кондиломи

Епидемија на кондиломи

Овој вирус се манифестира со вирусни брадавици кој најчесто се лоцирани на половите органи и кај жените и кај мажите. Кај жените можат да се појават во цервикалниот канал и на грлото на матката,а додека кај мажите се појавуваат на тестисите и ...

Read More »

Свинската маст е добра за организмот! Еве зошто

Свинската маст е добра за организмот! Еве зошто

Потрошувачката на свинска маст заедно со останатите животински масти опадна во последните 40 години благодарение на истражувањата за заситените масти во нашата исхрана кои се главна причина за појава на високиот холестерол и срцевите болести. Меѓутоа, доколку ја консумирате на ...

Read More »

Крцкањето на прстите е опасно: Еве што се случува со телото

Крцкањето на прстите е опасно: Еве што се случува со телото

Најверојатно вашите родители кога сте биле мали цело време ви зборувале да престанете да ги пукате прсите се со цел да не добиете артритис или понатаму да не почнат да ви се тресат рацете. За ова не постои научен доказ ...

Read More »
Scroll To Top