Free songs
Home / 2014 (page 3)

Yearly Archives: 2014

Овие полови болести можете да ги добиете и без секс

Овие полови болести можете да ги добиете и без секс

Факт е дека не мора да имате секс за да добиете некоја полово пренослива болест. Гинекологот сега Алиса Двек открива точно каде сè се кријат вирусите од кои би требало да бегате што подалеку: ХПВ Иако со години се зборува и ...

Read More »

ДЕНЕШНАТА МЕДИЦИНА САКА ДА ИМАТЕ РАК: 10 совети кои не смеете да ги игнорирате

ДЕНЕШНАТА МЕДИЦИНА САКА ДА ИМАТЕ РАК: 10 совети кои не смеете да ги игнорирате

Ракот е болест од која луѓето најмногу се плaшат што е разбирливо бидејќи предизвикува една од четири смртни случаи во светот. За уште поголема срамота, дијагнозата на ракот и неговото лечење се извор на заработка во оваа индустрија. Се што ...

Read More »

За 60 секунди спасете му го животот на човек, кој претрпел срцев удар

За 60 секунди спасете му го животот на човек, кој претрпел срцев удар

Доктор Џон Кристофер тврди дека само со еден потег може да му го спасите животот на човек кој добил срцев удар. Според лекарот, доволно е само да имате лут пипер. Ако човекот кој преживеал инфаркт е свесен, веднаш дајте му ...

Read More »

Неочекувани предизвикувачи на инфаркт и како да се ослободите од нив

Неочекувани предизвикувачи на инфаркт и како да се ослободите од нив

1. Хемикалии од тефлонските садови Тефлонските садови без сомнеж се практични, но кога станува збор за здравјето, тие се исклучително штетни. Претходно ваквиот вид на материјали беа поврзувани со неплодноста, високото ниво на холестерол и хиперактивноста, додека студијата во 2012 ...

Read More »

Загадениот воздух предизвикува аутизам кај децата – нови истражувања

Загадениот воздух предизвикува аутизам кај децата – нови истражувања

Научниците претпоставуваат дека има врска меѓу аутизмот и изложувањето на загаден воздух за време на бременоста, објави ББС. Според тимот од Харвардскиот институт за јавно здравје високите нивоа на загаден воздух, вдишуван од мајката додека е бремена,го удвојува ризикот од ...

Read More »

Со помош на овој едноставен природен лек спасете се од главоболката за час!

Со помош на овој едноставен природен лек спасете се од главоболката за час!

Во зима најчесто не „фаќа“ главоболка. Наместо земање на скапоцени лекови, кои го намалуваат природниот имунитет на организмот, земете го ова природно средство кое лесно да се применува. Подготвка: Во една тегла ставете парчиња лимон, мед и ѓубир, кој исто ...

Read More »

Овој кинески рецепт ги лечи сите болести

Овој кинески рецепт ги лечи сите болести

Доколку секојдневно, на одредено место на телото ставите коцка мраз, организмот ќе почне да се подмладува, многу болести исчезнуваат, а вие ќе бидете здрави, расположени и полни со енергија. Човечкото тело поседува едно потполно единствено место. Доколку секојдневно ставате коцка ...

Read More »

Што се случува со вашето тело кога пиете вода на празен желудник?

Што се случува со вашето тело кога пиете вода на празен желудник?

Луѓето во Јапонија имаат навика да пијат вода веднаш штом ќе се разбудат. Голем број испитувања ја докажале предноста на оваа техника. Лекувањето со вода дава резултати за голем број сериозни заболувања. Познато е дека пиењето вода на празен стомак ...

Read More »

Излекувајте ја главоболката за 30 секунди

Излекувајте ја главоболката за 30 секунди

Акупресурата е древен кинески метод на лечење за кој не се потребни лекови, туку техника, знаење и вашите прсти и хоку точката. Хоку точката е место на раката меѓу палецот и показалецот. Станува збор за акупресурното место поврзано со релаксација ...

Read More »

Бадем: извор на калциум и на диетални влакна

Бадем: извор на калциум и на диетални влакна

Бадемот е водечки извор на витамин Е, моќен антиоксиданс, кој го намалува холестеролот во крвта од 8 до 12 отсто. Само 45 грама бадеми дневно го намалуваат ризикот од срцеви болести Поради изобилството со хранливи материи, бадемот е предмет на ...

Read More »
Scroll To Top