Free songs
Home / 2014 / February

Monthly Archives: February 2014

Која билка ги елиминира стриите?

Која билка ги елиминира стриите?

Стриите се јавуваат како последица од нагло растегнување на кожата и претставуваат еден од најголемите непријатели на убавиот изглед на женското тело. Мно­гу же­ни од сво­јот пу­бер­тет жи­ве­ат со стрии, а не­кои по­ра­ди тоа има­ат комп­ле­кси, па ду­ри и психич­ки ...

Read More »

Народен лек за проширени вени и капилари

Народен лек за проширени вени и капилари

Проширените вени настануваат како последица на слаба циркулација и оптеретеност на крвните садови, а доколку не се лекуваат навреме, доведуваат до потешки заболувања и тромбоза. Природата нуди многу лекови кои можат да ги ублажат и спречат проширените вени. Лекот за уморни ...

Read More »

Со само една голтка исчистете го црниот дроб – нема веќе подочници и уморен изглед

Со само една голтка исчистете го црниот дроб – нема веќе подочници и уморен изглед

Црниот дроб има улога на фабрика за крв во нашето тело и е најважен за добрата состојба на телото. Ја чисти крвта и ги отстранува сите отрови од телото. Најдобро за здравјето на црниот дроб е нејзиното секојдневно чистење. Секое ...

Read More »

Фото: Овој човек победи 70 тумори!

Фото: Овој човек победи 70 тумори!

Четириесет и седум годишиот Илјан Бруксод Велика Британијае вистинско чудо. Тој ги оставил сите без зборови кога остварил неверојатно оздравување, иако лекарите прогнозирале неколку недели живот поради страшниот облик рак, покрај кој имал уште 70 тумори во телото. По само ...

Read More »

Едноставен лек против парадентоза

Едноставен лек против парадентоза

Малку сушен ѓумбир во прав ставете во устата и со јазикот размачкајте го по непцата. Ова правете го секој ден, по секое јадење, особено ако не сте имале можност веднаш да ги измиете забите. Задолжително користете ѓумбир откако ќе ги ...

Read More »

Направете тест дали сте алергични на студ

Направете тест дали сте алергични на студ

Ниските температури се типични за студените месеци, но токму тие ни носат и одредени “подароци” во овој период. Тоа се честите сезонски заболувања што сме научени да ги именуваме со еден збор – грип. Но, не секое зимско заболување е ...

Read More »

Еве за што се добри семките од сончогледот – Полни витамин Е, Омега3, Селен

Еве за што се добри семките од сончогледот – Полни витамин Е, Омега3, Селен

Семките од сончогледот се многу здрави за целиот организам. Тие содржат многу хранливи и корисни состојки. Сончогледови семки се богати со омега-3 масни кисeлини, кои помагаат да се зачува влажноста на кожата и го спречуваат нејзиното сушење, ја зголемуваат нејзината ...

Read More »

Зоган – јапонска масажа која го подмладува лицето за 5 години (Видео)

Зоган – јапонска масажа која го подмладува лицето за 5 години (Видео)

Сè популарната јапонска масажа Зоган има значаен ефект во подмладувањето. Ги намалува брчките, кожата станува сè позатегната, еластична и глатка, се формираат правилни контури на лицето, се елиминраат отоците и надуеноста на лицето. Исто така се намалуваат или целосно исчезнуваат подочниците ...

Read More »

Пронајден лек за леукемијa

Пронајден лек за леукемијa

Досега леукемијата се сметаше за речиси неизлечлива болест од која секоја година се заболува 1.4 % од светската популација, но најновиот третман против леукемија користи делови од имунолошкиот систем на пациентот за брзо да ја преброди оваа болест и тоа ...

Read More »

Со овој пијалак ќе го намалите холестеролот

Со овој пијалак ќе го намалите холестеролот

Цитронот е апсолутен победник кога станува збор за борба против лошиот холестерол, бидејќи освен високото ниво на витамин Ц, содржи и пектин, растворливи влакна кои го намалуваат холестеролот и ги заштитува крвните садови од запишување.   Тука е и целерот, ...

Read More »
Scroll To Top