Home / бабини рецепти / Со само една голтка исчистете го црниот дроб – нема веќе подочници и уморен изглед

Со само една голтка исчистете го црниот дроб – нема веќе подочници и уморен изглед

Црниот дроб има улога на фабрика за крв во нашето тело и е најважен за добрата состојба на телото. Ја чисти крвта и ги отстранува сите отрови од телото.

Најдобро за здравјето на црниот дроб е нејзиното секојдневно чистење. Секое утро на празен стомак испијте една лажица маслиново масло со една лажица сок од лимон. Потоа може да појадувате. Оваа смеса може да ја конзумирате целиот живот.

jetra crn drobПромените ќе ги почувствувате после еден месец. Ќе забележите дека Вашиот изглед се подобрува, темните кругови под очите ќе исчезнуваат, тенот ќе стане посвеж, а изгледот ќе биде подмладен. Цревата ќе работат нормално и ќе заборавите на проблемите со варењето.

Маслиновото масло помага за отварањето на каналите на црниот дроб а лимонот ги чисти зидовите на цревата од наслагите и холестеролот

Чувајте ја смесата на собна температура – можете и во фрижидер но тогаш ќе се замати – што нема никаква улога на неговото дејство освен визуелниот ефект. Така да слободно можете да ја чувате и во фрижидер.

 

One comment

  1. Jas pijam vekje 2 meseci. Vidlivi rezultati ima posle 2 nedeli. Pozz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top