Home / Болести и лечење / Забележал само еден детаљ: Татко ѝ го спаси животот на едномесечната ќерка

Забележал само еден детаљ: Татко ѝ го спаси животот на едномесечната ќерка

Четириесет и пет годишен маж од Ленкшир ѝ го спаси животот на едномесечната ќерка забележувајќи разлика во звукот на нејзиниот плач.

Откако побарал помош од лекарите, на девојчето Меган и бил дијагностициран тежок облик на сепса, опасен по живот, поради што паднала во кома три дена.

Стју Бонсал и неговата сопруга Трејси ги советуваат сите родители да им веруваат на своите инстикти.

– Можев ништо да не направам, од страв дека ќе ми кажат дека претерувам. Но, мојата реакција го спаси нејзиниот живот – раскажува таткото на Меган.

Стју почувстувал според нејзиниот плач дека нешто не е во ред и решил да побара стручна помош.

– Се покажа дека постапив правилно и што му верувам на својот инстинкт – рече тој.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top