Home / сведоштва / За 3 дена успеале да се ослободат од акните – ЕВЕ КАКО (Видео)

За 3 дена успеале да се ослободат од акните – ЕВЕ КАКО (Видео)

Близначките кои постигнаа слава на Јутуб откриваат како успеале да се ослободат од акните на лицето за само неколки месеци така што ја промениле диетата. Нина и Ранда Нелсон од мали нозе јаделе вегетаријанска храна и упорно го заобиколувале месото.

529-660x300Нина и Ранда Нелсон кои имаат 22 години пораснале со вегански начин на исхрана, односно избегнувале производи од животинско потекло, месо и млечни производи – сите производи кои се познати по тоа дека предизвикуваат акни и масна кожа.

Завршиле средно училиште, а немале ниту една акна, сè додека не наполниле 20 години.

imale-uzasen-problem-so-aknite-no-uspeale-za-3-dena-da-se-oslobodat-od-niv-2Летото кога наполниле 20 години за првпат добиле болни и цистични акни. Наредните неколку месеци се обиделе со речиси секој метод за кој слушнале, од лосиони, лекови и антибиотици до дерматолози, но ништо не им помагало.

Потполно ја изгубиле самодовербата.

Ги испробале сите методи за кои слушнале, но им преостанал уште еден лек – доволно силен да со сигурност ги излечи акните, но неговото консумирање носело сериозни последици како опаѓање на косата, сува кожа, а во најлоши случаи и депресија.

imale-uzasen-problem-so-aknite-no-uspeale-za-3-dena-da-se-oslobodat-od-niv-1Не сакале да ризикуваат, па пробале втора алтернатива. Целосно го промениле начинот на исхрана. Откриле дека мораат да ја исфрлат од исхраната секоја храна која содржи масти, дури и они здравите масти кои ги консумирале преку авокадото, путерот од кикирики и млекото од соја.

За само 3 дена ги постигнале посакуваните резултати.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top