Home / алтернативна медицина / ВИДЕО: Ослободете се од болките во грбот за 2 минути, само со ремен

ВИДЕО: Ослободете се од болките во грбот за 2 минути, само со ремен

Доколку работата ви налага да седите зад компјутер цел ден и едноставно седите повеќе отколку што би требало, со тек на време ќе почнете да чувствувате одредени непријатности и болка во грбот.

bolki grbЗа да се ослободите од болката, за оваа едноставна вежба од две минути ви треба само ремен.

Во прашање е јога положба која не треба да ве загрижува, доколку од првпат не ви успее.

Погледнете го видето:

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top