Home / природен лек / Третман по мозочен удар – чај од лавор

Третман по мозочен удар – чај од лавор

mozok-225x300Ако сте преживеале мозочен удар, најпрепорачлив лек од народните методи е да консумирате чај од лавор.

Ставете триесет грама иситнети листови од лавор во тегла и додадете 200 грама маслиново масло.

Затворете ја теглата и нека стои на топло 10 дена.

Маслото користете го за масажа на болните делови од телото. Ги подобрува моторните функции по мозочниот удар.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top