Home / природен лек / Сокриени употреби на медот – лек за модрици и мамурлук

Сокриени употреби на медот – лек за модрици и мамурлук

Лек против мамурлук

SONY DSCМедот функционира како природен тоник кои ви овозможува многу брзо да се решите од мамурлукот. Само растворете две лажички мед во чаша вода и испијте го наутро.

Лечи модрици и исекотини

Потребно е само на раната да нанесете тенок слој. Вашите рани брзо ќе поминат, бидејќи медот се однесува како природен антисептик.

Помага при губење на вишокот килограми

Доколку не сте знаеле медот навистина може да ви помогне да изгубите неколку килограми, а вам воопшто не ви е тешко да го замените шеќерот во вашата диета со медот кој е многу поздрав. Истотака медот помага во забрзување на метаболизмот, па брзо ќе ги согорите мастите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top