Home / бабини рецепти / Сок кој го убива ракот – Готов за само неколку минути

Сок кој го убива ракот – Готов за само неколку минути

Како превентива против рак, многумина го консумираат овој магичен сок кој го убива ракот. Тој на организмот му дава енергија, ја поправа крвната слика и го подига имунитетот. Овој сок многу лесно и едноставно се подготвува.

rak-300x225Има само една мана (ако може така да се нарече) не е баш вкусен. Но, поради неговото влијание на нашиот организам, тоа треба да го занемариме. Многумина го пијат, без оглед на неговиот вкус бидејќи им помага и на луѓето кои одат на хемотерпија.

Луѓето велат дека овој сок крева од мртвите.

Потребни состојки:
1/2 кг моркови
1 кг цвекло
3 јаболки
3 портокали
лимон
1 кг мед

Пред се потребно е сите состојки добро измијте ги, па потоа заедно измиксајте во блендер. Сокот кој ќе го добиете ќе биде во црвена боја. Тој сок ставете го во стаклено шише и чувајте го во фрижидер.

Примена:
Половина чаша од сокот испијте наутро пред појадок, на празен желудник.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top