Home / алтернативна медицина / Со лажица против подочници, аспирин за испукани пети

Со лажица против подочници, аспирин за испукани пети

Со лажица против подочници

Уморни, потечени очи и подочници спречете ги со ладни облоги. Едноставно во фрижидер или замрзнувач ставете два лажици и оставете ги добро да се изладат, а потоа ставате ги на очите.

-слика-аронија-1b7324-600x800Пилинг за усни

Сакате да имате негувани усни и секогаш подготвени за бакнежи, направете сами пилинг за усни. Малку шеќер додадете во мед и капнете малку маслиново масло, добро измешајте и со тоа истриете ги усните.

Аспирин за испукани пети

Ве мачи испукана и груба кожа на петите? Згмечете пет аспирини, измешајте ги со малку свежо исцеден сок од лимон и добиената смеса втријте ја на петите.

Паста за заби за бели нокти

Земете паста за избелување на забите и нанесте ја на ноктите па оставете да делува пет минути. Кога ќе ја измиете, вашите нокти ќе бидат совршено бели.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top