Home / природен лек / Смрт за целулитот и тоа само со 1 состојка од дома – Оцет – еве како

Смрт за целулитот и тоа само со 1 состојка од дома – Оцет – еве како

На жените ширум светот облогите со оцет одамна им се познати со цел да се ослободат од целулитот, па затоа што се покажале како одлично решение, време е да ги пробате и вие.

Debljina_615796131За овие облоги потребни ви се само 2 состојки, кои сигурно веќе ги имате дома.

Лосион за тело
Јаболков оцет
Дополнителна опрема:

Пешкир
Пластична фолија
Подготовка и нанесување:

Помешајте ¼ шолја лосион за тело со лажица јаболков оцет. Измешајте додека состојките не се соединат.

Следниот чекор е многу важен ако сакате ефективни резултати!

Намокрете го пешкирот со ладна вода, исцедете го, а потоа ставете го неколку минути на местото каде планирате да ги нанесете облогите. Важно е водата да е ладна, за да ги отвори порите на кожата и на тој начин ќе ви овозможи длабинско третирање на целулитот.

По неколку минути нанесете ја смесата на кожата, но не ја втривајте.

Наместо тоа, замотајте го делот со пластична фолија и оставете го да отстои 3-6 часа, зависно од тоа колку време имате на располагање.

Додека ги имате овие облоги не е препорачливо да се движите, затоа ви предлагаме третманот да го правите навечер.

Повторувајте го третманот 3 пати во неделата, а откако ќе го спроведете, добро истуширајте се и хидрирајте ја кожата.

Не ги заборавајте активностите кои ќе го зголемат ефектот и ќе ве ослободат од дупчињата на кожата.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top