Home / алтернативна медицина / Рецепт против ќелавост: По два дена косата почнува да расте

Рецепт против ќелавост: По два дена косата почнува да расте

Пробајте го овој стар рецепт за кој многумина велат дека им помогнал и делувал. Потребни ви се само три состојки кои речиси секој ги има дома.

 

celavostОваа рецепта може да ја применуваат и мажите и жените. Секој ден измешајте ги овие состојки и не се грижете.

Потребни се: Маслиново масло, мед и цимет.

Примена: Во жешко маслиново масло замешајте една голема лажица мед и една мала лажичка цимет. Со оваа смеса масирајте го коренот на косата и оставете да делува петнаесет минути.

За неколку дена коренот на косата видливо ќе зајакне и косата ќе прекине да опаѓа.

Сведоштвата на оние ја пробале оваа рецепта велат дека резултатите се видливи по неколку дена и дека токму со оваа смеса се спасиле од ќелавост.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top