Free songs
Home / аларм / Рецепт од кој болката во желудникот веднаш престанува

Рецепт од кој болката во желудникот веднаш престанува

Ова се едноставни, но многу ефикасни рецепти од збирката на Мухамед Хамрајев, претседател на академијата на народната медицина во Узбекистан.

sok_za_jetru

Пијте сок од тиква.

На половина литар сок додадете 2 лажици мед и една лажица јаболков или вински оцет. Од овој сок болката веднаш престанува.

Измелете и измешајте малку  пченка и малку грашок.

Мешавината полиjте ја со вода што врие и пијте. Ова е проверено народно средство против гастритис. Ако ве боли желудникот, болката моментално ќе престане.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top