Home / алтернативна медицина / Рецепт на академик Балотов за чистење на организмот од токсини

Рецепт на академик Балотов за чистење на организмот од токсини

*Рецепт на украинскиот академик Балотов за чистење на организмот од радионуклеиди и други токсини, за профилактика од ракот и лечење на почетниот стадиум на онколошки заболувања

Colon-Cancer-l-225x300Потребни се: чаша суви или свежи листови целандина или росопас (chelidonium maius), чаша шеќер, 3 литри козја сурутка и една лажица свежа кисела павлака, голема тегла, газа и еден камен. Од газата сошијте кесичка и ставете ги во неа листовите и каменот, па ставете ја кесата на дното на теглата. Каменот нема да дозволи кесичката да исплива на површината. Потоа ставете ги сурутката, киселата павлака и шеќерот.

Теглата покријте ја со неколку слоја газа и врзете ја со ластиче. Нека отстои две недели на темно, топло место. По две недели ќе биде готова напивката што го чисти и регенерира целиот организам. Се пие половина час пред јадење по половина чаша од напитокот, кој во целост ќе го регенерира епителот на органите за варење.

Тој ги елиминира и тешките метали и радионуклеидите од организмот. Исто така, ги елиминира и клетките на туморот и го запира ширењето на метастазите. Академик Балотов особено го препорачува овој напиток на жителите на Украина и на другите области погодени со нуклеарно зрачење.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top