Home / природен лек / Рецепт кој ги лечи сите болести на кожата – дури и псоријаза

Рецепт кој ги лечи сите болести на кожата – дури и псоријаза

Се мешаат еднаква количина на

psorijaza koza– кора од даб,

-кора од врба,

– листови од орев,

– коприва и

– невен.

Од оваа мешавина се земаат 3 супени лажици и се прелеваат со 7 децилитри зовриена вода – оставете да отстои 30 минути.

Прецедете ја течноста и пијте ја три пати на ден пред јадење.

Овој чај е многу ефикасен против секакво заболување на кожата, а доколку не сакате да пиете чај тогаш заболените места мачкајте ги со масло од црн ким или со масло од ноќниче.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top