Home / алтернативна медицина / Рак во четврти стадиум се повлекол од пиперки и од лук

Рак во четврти стадиум се повлекол од пиперки и од лук

Овој екстремно едноставен начин на лекување го научив пишувајќи ја книгата, вели Кејли Еидем, авторот на книгата “Лекарот што го излекува ракот”. Тој придвижи многу луѓе кон својот третман барајќи од нив поддршка, како што рече, во времињата што создаваат дискусија, која како да исчезнала во несогласувањето со конвенционалната вистина.

Треба да си здрав за да ти биде подобро

crven piperВеќе неколку децении модерната медицина се обидува да измеша многу состојки надевајќи се дека ќе го детоксицира канцерот. И со голема сигурност мешавините го детокисцираат канцерот. За несреќа, тие обично го детоксицираат и пациентот исто така. Резултатот обично се третмани за рак, кои вообичаено се скапи, болни и кои се спроведуваат во застрашувачки околности.

За среќа, мојот напреден третман за рак чинеше помалку отколку два билета за кино и кесичка пуканки со нив. Мојот третман не беше болен. И јас не бев исплашен. Не изгубив ни минута сон зашто знаев што правам.

Ако сме научиле нешто за лекувањето рак во последните 50-60 години, тоа е ова – полуубивањето на пациентот не е полууспешен третман. Во мојот случај поради многуте дамки по телото, знаев дека веќе сум болен. Не ми требаше некој за да помогне да се разболам уште повеќе. Ми требаше да оздравам за да можам да бидам подобро.

УКЛА го потврди мојот метод

Истражувачите на УКЛА складираа многу наслови пред две години на темата со која се занимавам и јас. Што сторија тие? Успеаја да смалат тумори до 80 отсто користејќи го лутиот вкус на пиперките хабанерос. Тоа е речиси неверојатно во споредба со тоа што обично се постигнува со токсични лекови. Но, во американската држава Ново Мексико имаат најнизок процент на смртност од рак од сите други 50 држави на САД. Тие веројатно јадат повеќе пиперки на жител отколку во другите држави. Со други зборови, истражувачите на УКЛА направија голема пресвртница во истражувањето на антикенцер-моќта на лутите пиперчиња.

Мојот успех во лекувањето со пиперките хабанерос му претходеше на истражувањето на УКЛА цели седум години. И јас не ги намалив многуте мои тумори за 80 отсто, туку за цели 100 отсто.

beli-lukИстражувачите на УКЛА потврдија дека мојот метод бил екстремно моќно оружје против ракот. Патем, ако не ги сакате пиперките, може да ги замените со ѓумбир, рендан дневно, а не конзервиран во тегла.

Ѓумбирот не само што предизвикува смрт на канцерогените клетки туку и придонесува за негово комплетно исчезнување.

Дамки од врвот на главата до ножните прсти

Едно утро, како што се расонував под тушот, забележав неколку големи тркалезни црвени дамки на бутот и на потколеницата. Беа во големина на половина долар.

Не бев сигурен што да сторам со нив. Следниот ден двете црвени дамки станаа кафеави. А се појавија и неколку други поголеми дамки. Некои беа на плеќите, други на долниот дел од грбот, на колковите, на потколениците на двете нозе. За 24 часа и тие станаа кафеави.

Во оваа фаза повеќето луѓе веројатно би се извадиле од памет. Јас имав проклето добра причина да не го сторам тоа. Неколку години претходно ја напишав книгата “Докторот што го излекува ракот”. Поаѓајќи од истражувањето за книгата, располагав со значајна информација, што ми помогна да развијам сопствена метода за лекување. Открив дека ако веќе имам рак, лекувањето не мора да е толку тешко како што се верува.

Не сум труден

Многу години порано имав научено дека обичен тест за бременост, кој се продава во аптека, може понекогаш да даде позитивен резултат ако личноста што се тестира има канцер.

lukПовикот до произведувачите на тестот потврди дека тоа е вистина: тестовите за бременост можат повремено да потврдат присуство на канцер. Тестот не е навистина веродостоен ако резултатите се негативни бидејќи тестот бара доста висок праг на хормони пред да прочита позитива.

Бремените жени лесно го постигнуваат тој праг, но луѓето со канцер не произведуваат неопходна доза хормони за да биде таа регистрирана од тестот. Но, ако тестот покаже позитива на небремена личност, тоа е високо веродостојно за откривање канцер. Бидејќи сум маж, си реков, позитивен тест-резултат за бременост ќе ми покаже што треба да знам. Го направив тестот и резултатот излезе позитивен. Тестот за бременост испитува присуство на хормонот ХХГХ (хјуман хрионик гонадитрофин хормон).

Тоа е истиот хормон чие ниво се зголемува кај пациентите со канцер. Но, во најголем број случаи нивото кај пациентите со канцер не е доволно високо да предизвика позитивен резултат на тестот.

Сетот за тестирање бременост во мојот случај покажа дека сум – труден.

Во мојот случај мојот хормон ХХГХ беше доволно висок за да покаже позитивен резултат. Така, јас, иако маж, освен повеќе од дузина дамки по телото, добив и позитивен тест за бременост. Нема цел, си реков, да одам на лекар зашто немам осигурување и пари за хемотерапија за третирање цврсти тумори, а имам повеќе од дузина видливи тумори. Којзнае колку има скриено во моето тело. Првата работа што лекар ќе посака да ја стори е да исече дел од повредите за да ги испита патолог. Имав прочитано дека сечењето дел од туморот го активира неговото проширување.

Р е ц е п т о т

Се решив за мојот рецепт. Издробете едно хабанеро-пиперче секој ден ставајќи го на парче леб. Искористете ги и семките. Издробете две чешниња лук секој ден, ставете ги на леб и покријте ги со путер. Една лажица масло од црн дроб на бакалар еднаш или двапати секој ден. Маслото не се става на леб, туку се зема пред или по јадењето на сендвичот. Органски или суров путер би бил најдобар. Не користете маргарин од каков и да е вид. Оние што не можат да јадат луто, нека употребат ѓумбир, кој е речиси исто толку ефикасен како хабанеро-пиперките. И тоа е тоа.

Активните состојки на пиперките и на лукот се разлеваат брзо. Затоа мора да бидат подготвувани секој ден и консумирани веднаш.

Како функционира рецептот?

Сите мои дамки исчезнаа за 4-5 дена. Ги имав дузина и повеќе. Неколку дена подоцна три-четири дамки повторно се појавија. Затоа се вратив на рецептот и тие исчезнаа за четири дена.

Потоа продолжив да го практикувам рецептот наредните шест месеци. Земав нови шишиња со масло од дроб на бакалар. И повремено консумирав и риба. Ниту една дамка не се јави повторно.

Ги споделив своите искуства. Еве коментар на една жена што ги испроба моите методи на лекување во тек на две недели: “Толку сум среќна да кажам дека болките во мојата десна града сосема исчезнаа, а исто така и грутката”.

Ако веќе имате сличен проблем, нема што да изгубите, а можете да добиете сè. Ова функционира, навистина функционира.

www.dnevnik.mk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top