Free songs
Home / Болести и лечење / Прочистете ги цревата за да не ве нападне ниту една болест

Прочистете ги цревата за да не ве нападне ниту една болест

Кога ќе го прочистите вашиот организам, така што во него нема да остане ниту еден токсин, бидете сигурни дека ниту една болест нема да може да ве нападне.

creva-teloВикторија Семјонова, експерт за природно лекување, ви дава природен рецепт за радикално чистење на цревата.

Земете половина килограм свежи моркови и исто толку сирово цвекло.

Зеленчукот ситно исецкајте го и ставете го во неоштетено емајлирано тенџере. Потоа прелијте го со жешка превриена вода така што водата да биде два прста над зеленчукот.

Потоа додадете по една рака сецкани суви кајсии и суво грозје. Ставете го тенџерето на оган и почекајте водата да проврие. Веднаш потоа тргнете го тенџерето од оган.
Додадете во течноста една лажица мед и оставете го тенџерето да отстои 12 часа на ладно место. После тоа течноста процедете ја и пијте по половина чаша, три пати дневно.

Чистењето на цревата со помош на овој рецепт трае месец дена, при што течноста треба да ја чувате во фрижидер.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss