Home / бабини рецепти / Природни рецепти за чистење на бубрезите

Природни рецепти за чистење на бубрезите

semki lubenicaЧај од семки од лубеница

Овој чај особено е делотворен кај луѓето кои имаат проблеми со камен во бубрезите. Земете лажичка семки, исецкајте ги и прелијте ги со топла вода. Чајот пијте го до три пати дневно.

Чај од семки од целер

Истиот начин на подготовка како и кај семките од лубеница. Консумирајте го оладен и повеќе пати на ден. Семките од целер се делотворни за чистење на бубрезите.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top