Free songs
Home / природен лек / Природен домашен рецепт за лек против пушење

Природен домашен рецепт за лек против пушење

Состојки:

grejfrut– пола грејпфрут
– пола портокал
– 30 мл. кокосово масло
– 5 гр. оригано
– 20 мл. чај од камилица
– 30 мл. јојоба масло
– 30 мл. маслиново масло

Исцедете го сокот од грејпфрутот и портокалот. Помешајте го со останатите состојки и мешаајте додека не добиете хомогена смеса. Сипете ја мешавината во сад кој секогаш би ви бил при рака. Кога ќе почувствувате потреба за цигара, намачкајте малку од течноста под носот или потопете парче ткаенина и помирисајте го.

Share Button

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top
trusted online casino malaysia minyak dagu mega888 pussy888 xe88 apk joker123 super 8 ways ultimate casino malaysia live22 mega888 免费电影 casino malaysia 918kiss