Home / природен лек / Пијалок кој ги спречува гасовите и подуеноста

Пијалок кој ги спречува гасовите и подуеноста

Запекот и лошиот режим на исхрана се најчестите причини за подување на стомакот и гасови. Овој пијалок докажано ги олеснува овие тешкотии.

gasoviСостојки:

1 чаша јагоди, (може и замрзнати)

1 чаша малини, (може и замрзнати)

2 реда црно чоколадо

1 чаша млеко

Начин на подготовка

Состојките ставете ги во блендер и добро измиксајте ги. Пијте од пијалокот наутро за појадок или помеѓу ручекот и вечерата. можете да додадете и лед во блендерот како би добиле освежителен и ладен пијалок.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top